Kategórie

Produkty

Kategórie produktov
Zostavte si vlastnú vyvážačku
Michaela Hykyšová
autor článku

Zostavte si vlastnú vyvážačku

Človek síce nie je stroj, ale zato je veľmi vynaliezavý a dokáže vyrobiť stroje, ktoré za neho zastanú náročné, pre neho nesplniteľné práce. A pri vyvážačkách to platí dvojnásobne. Na trhu je množstvo typov vyvážačiek dreva a tiež nepreberné množstvo možností príslušenstva. Pokiaľ hľadáte tú pravú vyvážačku, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, ale neviete presne aká kombinácia príslušenstva by pre Vás bola najvhodnejšia, je tento článok presne pre Vás. Nižšie nájdete zhrnutie, ako je možné zostaviť si vyvážací vlek presne Vám na mieru.

vyvážečky dřeva

Vyvážačky dreva – základ

Najprv treba začať od úplného základu, ktorým je voľba vyvážacieho vleku, ktorý bude presne zodpovedať Vašim potrebám.

Vyvážačky dreva sa hodia všade tam, kde sa pracuje s masívnym a dlhým nákladom za náročných terénnych podmienok. Ide o robustné a spoľahlivé stroje s dobrou manévrovateľnosťou, vysokou pohyblivosťou a skvelou stabilitou. Sú vhodné až do nosnosti 17 ton pri dosahu hydraulickej ruky až 10,2 metrov, pričom sa k pôdnemu povrchu chovajú veľmi šetrne. Ľahko a pohodlne tak na vyvážací vlek naložíte drevo aj na ťažko dostupných miestach.

Základné typy vyvážačiek

Nami ponúkané vyvážačky dreva je možné viac-menej rozdeliť do dvoch typov – menšie, ktoré sa používajú napríklad za štvorkolkou a väčšie, traktorové vyvážačky.

Menšie typy vyvážačiek

Ak hľadáte skôr menší, pre malých súkromníkov cenovo dostupnejší, vyvážačku, rozhodne nesiahnete vedľa so značkou Vahva Jussi. Vyvážačky tejto značky sa ideálne hodia na spojenie s malotraktormi alebo so štvorkolkami, či vozidlami ATP. V našej ponuke a ponuke tejto značky nájdete vyvážačky s nosnosťou 1,5 tony, 2 tony (VJ2000 a VJ2000+) a 3 tony.

menší typy vyvážeček

Väčšie typy vyvážačiek

Pokiaľ hľadáte už väčšiu vyvážačku, ktorú, ako sa dozviete v tomto článku, si tiež môžete prispôsobiť sebe na mieru, potom rozhodne značka FARMA hrá v tomto obore prím, a to v celosvetovom meradle. yvážačky tejto značky sa ideálne hodia na spojenie s traktormi a inými väčšími strojmi. V našej ponuke a ponuke tejto značky nájdete vyvážačky s nosnosťou 6 ton, 7 ton, 8 ton, 9 ton, 10 ton, 12 ton, 14 ton a 17 ton.

větší typy vyvážeček

Hydraulické ruky – siláci a veľkí pomocníci v jednom

Keď už máte vybraný typ pre Vás vhodného vyvážacieho vleku, ďalším logickým krokom je voľba hydraulickej ruky.

Hydraulická ruka je dodatočná výbava nielen pre vyvážacie vleky, ale aj pre dodávku, štvorkolku, vozíky či malotraktory. Slúži na manipuláciu s rôznymi druhmi materiálov. Hydraulická ruka je namontovaná na pojazdné vozidlo a môže nakladať so sypkým alebo aj kusovým materiálom. Pomocou hydraulickej ruky sa dajú zdvíhať naozaj ťažké bremená, a to bez podpory akýchkoľvek lán, kladiek, navijakov, ako je to u autožeriavov.

Rovnako ako sa vyvážačky dajú rozdeliť do niekoľkých skupín viď. vyššie, je to aj v prípade hydraulických rúk, ktoré sa dajú k vyvážačkám v týchto skupinách priradiť.

Hydraulické ruky na vyvážačky Vahva Jussi

Naša firma aj značka Vahva Jussi ponúkajú rôzne typy hydraulických rúk vhodných pre ich vyvážačky dreva s nosnosťou od 1,5 do 3 ton.

Hydraulická ruka VJ 320

Ide o hydraulickú ruku s dosahom 3,2 m. Je možné ju namontovať na vyvážací vlek VJ 1500 s nosnosťou 1,5 tony, VJ 2000 s nosnosťou 2 tony a VJ 2000+ taktiež s nosnosťou 2 tony.

Hydraulická ruka VJ 400

Ide o hydraulickú ruku s dosahom 4 m. Je možné ju namontovať na vyvážací vlek VJ 1500 s nosnosťou 1,5 tony, VJ 2000 s nosnosťou 2 tony a VJ 2000+ taktiež s nosnosťou 2 tony.

Hydraulická ruka VJ 420

Ide o hydraulickú ruku s dosahom 4,2 m. Je možné ju namontovať na vyvážací vlek VJ 3000 s nosnosťou 3 tony.

Hydraulická ruka VJ 500

Ide o hydraulickú ruku s dosahom 5 m. Je možné ju namontovať na vyvážací vlek VJ 3000 s nosnoťou 3 tony.

Hydraulické ruky na vyvážačky FARMA

Naša firma aj značka FARMA ponúka rôzne typy hydraulických rúk vhodných pre ich vyvážačky dreva s nosnosťou od 6 do 17 ton a ponuka je skutočne široká.

Hydraulická ruka FARMA C 3,8 G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 3,8 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 3,8 – 6 s nosnosťou 6 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 4,2 G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 4,2 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 4,2 – 6 s nosnosťou 6 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 S

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 4,6 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 4,6 – 7 S s nosnosťou 7 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 S G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 4,6 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 4,6 – 7 S G2 s nosnosťou 7 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 D

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 4,6 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 4,6 – 7 D s nosnosťou 7 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 D G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 4,6 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 4,6 – 7 D G2 s nosnosťou 7 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 5,0 G3 X-CEL

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 5 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 5,0 – 6 s nosnosťou 6 ton, CT 5,0 – 7 G3 s nosnosťou 7 ton a CT 5,0 – 8 G3 s nosnosťou 8 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 5,1

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 5,1 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 5,1 – 7  s nosnosťou 7 ton, CT 5,1 – 8 s nosnosťou 8 ton a CT 5,1 – 9 s nosnosťou 9 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 5,3 G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 5,3 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 5,3 – 7 s nosnosťou 7 ton, CT 5,3 – 8 s nosnosťou 8 ton a CT 5,3 – 9 s nosnosťou 9 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 6,3 G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 6,3 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 6,3 – 9 s nosnosťou 9 ton a CT 6,3 – 10 G2 s nosnosťou 10 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 6,7 G3

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 6,7 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 6,7 – 9 F s nosnosťou 9 ton, CT 6,7 – 10 s nosnosťou 10 ton a CT 6,7 – 10F s nosnosťou 10 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 7,2 G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 7,2 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 7,2 – 10 G2 s nosnosťou 10 ton, CT 7,2 – 12 s nosnosťou 12 ton, CT 7,2 – 14 s nosnosťou 14 ton a CT 7,2 – 17 s nosnosťou 17 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 8,0 X-CEL

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 8,0 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 8,0 – 14 s nosnosťou 14 ton a CT 8,0 – 17 s nosnosťou 17 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 8,5 G2

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 8,5 m. Je možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 8,5 – 12 G2 s nosnosťou 12 ton, CT 8,5 – 14 G2 s nosnosťou 14 ton a CT 8,5 – 17 s nosnosťou 17 ton.

Hydraulická ruka FARMA C 10,2 X-CEL

Jedná sa o hydraulickú ruku s dosahom 10,2 m. e možné s ňou vytvoriť vyvážací vlek FARMA CT 10,2 – 14 s nosnosťou 14 ton a CT 10,2 – 17 s nosnosťou 17 ton.

Hydraulické ruky – bonus

Všetky lesnícke hydraulické ruky z našej ponuky, ako ruky Váhva Jussi, tak aj ruky FARMA, je možné dodať bez podperných nôh. Táto ruka je v tomto prípade dole zakončená platňou s otvormi na priskrutkovanie k akémukoľvek typu stroja alebo aj k akejkoľvek ploche, ako napríklad k vyvážačke, adaptéru do 3-bodu, traktoru alebo inému stroju, alebo pokojne aj samostatne napríklad k betónu, a podporné nohy si následne riešite sami. Z radov hydraulických rúk Vahva Jussi sa jedná napríklad o tieto hydraulické ruky: VJ 320, VJ 400, ako sme ale už spomínali, možno tiež aj hydraulické ruky VJ 420 a VJ 500 dodať bez podporných nôh. Pri hydraulických rukách FARMA sa jedná o základnú výbavu a podperné nohy je možné dokúpiť ako voliteľné príslušenstvo, viď. nižšie v tomto článku.

Druhou možnosťou je potom dodanie „nasúvacích“ hydraulických rúk, s podpornými nohami. Pri hydraulických rukách Vahva Jussi sa jedná o ruky, ktoré sme si už spomínali vyššie – klasické ruky na vyvážačky dreva, v základnej výbave už s podpornými nohami. Táto „nasúvacia“ hydraulická ruka s podpernými nohami sa nasunie na profil – železný jekel s profilom 80x80mm. Pri hydraulických rukách FARMA sa jedná o voliteľné príslušenstvo, ako sme si už tiež spomínali v tejto časti článku, a jedná sa o adaptér do 3-bodu (viac na konci tohto článku) ktorého súčasťou sú aj podporné nohy.

Hydraulika – bez nej to nejde

Keď už máte jasno v tom, aký podvozok vyvážacieho vleku a k nemu vhodnú hydraulickú ruku zvoliť, je načase pozrieť sa na ďalší krok, ktorým je zvolenie vhodného hydraulického príslušenstva ako sú rotátory a prepojovacie časti.

Väčšina nami ponúkaných zostáv vyvážačka + hydraulická ruka majú už rotátor a drapák zahrnutý v základnej cene (viac o drapákoch a inom príslušenstve nižšie). Avšak nemusíte sa obmedzovať iba na túto základnú voľbu. Na trhu je nepreberné množstvo rotátorov av našej ponuke nájdete nemenej veľký výber.

Hydraulické rotátory

V našej ponuke nájdete niekoľko druhov rotátorov od kvalitných a preverených značiek, predovšetkým značky Baltrotors, Formiko a Finn-Rotor. Je možné ich rozdeliť do niekoľkých kategórií: Lesnícke rotátory, Harvestorové rotátory, Rotátory pre stavebné stroje a Rotátory pre nakladanie so šrotom a odpadmi. V tejto časti článku sa budeme zaoberať skôr lesníckymi rotátormi pre hydraulické ruky a vyvážačky dreva.

Je možné tieto lesnícke rotátory tiež rozdeliť do niekoľkých kategórií a to buď podľa nosnosti alebo typu montáže. Ponúkame lesnícke rotátory s nosnosťou 1 – 3 tony, 4 – 5 ton, 6 – 10 ton a 12 – 16 ton. Špeciálne kategórie sú potom rotátory s prídavným olejovým kanálom a mechanické rotátory, v ktorej sa nachádza predovšetkým mechanický rotátor Tizmar.

Ako sme už spomínali vyššie, je možné rotátory tiež rozdeliť na 3 základné skupiny podľa typu montáže (typu uchytenia k hydraulickej ruke/hydraulickému žeriavu a spôsobu uchytenia/pripevnenia pracovného príslušenstva (drapákov na guľatinu, polypových drapákov, pôdnych lopát, atď.):

1) Hriadeľové rotátory – pracovné príslušenstvo sa pripevňuje na rotátor nasunutím na hriadeľ (spodnú časť) a zaistením čapom. Horné pripojenie rotátora ku konštrukcii hydraulickej ruky (prípadne k prepojovacej časti) je zaistené pomocou puzdra a čapu alebo pevným pripojením ku konštrukcii hydraulickej ruky.

Do tejto skupiny patria tieto rotátory:

2) Prírubové rotátory – pracovné príslušenstvo sa pripevňuje na rotátor prostredníctvom príruby – „na skrutky“ (spodná časť). Horné pripojenie rotátora ku konštrukcii hydraulickej ruky (prípadne k prepojovacej časti) je zaistené pomocou puzdra a čapu.

Do tejto skupiny patria tieto rotátory:

3) Rotátory s pevnou montážou – hydraulický rotátor – je pevne pripevnený skrutkami ako k pracovnému príslušenstvu (prostredníctvom príruby – spodná časť), tak aj ku konštrukcii hydraulickej ruky.

Do tejto skupiny patria tieto rotátory:

Špeciálnou kategóriou lesníckych rotátorov je aj kategória piestových rotátorov, do ktorej patrí rotátor GPRA5.

hydraulický rotátor pro vyvážečky

Prepojovacie časti

Rovnako ako existuje mnoho druhov a typov rotátorov, tak podobné je to aj pri prepojovacích častiach. Prepojovacie časti sú kovové prepojovacie prvky (odliatky), ktoré sú určené na prepojenie hydraulického rotátora s koncom hydraulickej ruky/žeriava. Tieto prepojovacie časti umožňujú kyv bremena v smere kolmom na smer kyvu bremena daný otočením na čape rotátora (bremeno – „klada“ sa môže kývať doľava, doprava, dopredu aj dozadu).

Prepojovacie časti sú teda veľkými pomocníkmi a možno ich tiež rozdeliť do niekoľkých kategórií, kedy pohyb hydraulického rotátora (resp. prepojovacej časti) môže byť buď na oboch čapoch voľný („Prepojenie bez brzdy“), na jednom čape brzdený („Prepojenie s brzdou“) alebo brzdený na oboch čapoch („Prepojenie s dvojitou brzdou“).

Do týchto kategórií patria tieto prepojovacie časti:

Do kategórií s prepojovacími časťami je možné tiež zaradiť aj veľmi praktického pomocníka, pokiaľ potrebujete zmenšiť hriadeľ Vášho rotátora, aby bolo možné ho spojiť napríklad s drapákom na drevo – redukcia hriadeľa.

hydraulický rotátor a propojovací část

Drapáky a príslušenstvo – uchopte a nakladajte

Teraz máme vybraný podvozok vyvážacieho vleku, vhodnú hydraulickú ruku aj rotátor, prípadne prepojovaciu časť pre efektivitu práce, a tak to všetko zostáva prepojiť s niečím, čím to drevo, raždie alebo iné materiály budeme na vyvážaciu súpravu nakladať.

Ako už bolo spomenuté, väčšina nami ponúkaných zostáv vyvážačka + hydraulická ruka majú rotátor a drapák zahrnutý v základnej cene, avšak zahrnutý v cene je vždy drapák iba na guľatinové drevo. Máte však na výber aj z iných druhov drapákov a klieští, ktoré sú schopné poslúžiť presne Vášmu účelu.

Drapáky na guľatinu

Tieto kliešte, ako už názov napovedá, slúžia na manipuláciu s kládami, klátikmi a ďalšími podobnými materiálmi. V našej ponuke nájdete hneď niekoľko druhov týchto drapákov, záleží len na Vás, aký si vyberiete:

Drapáky na raždie

Rovnako ako u predchádzajúceho typu drapákov, aj z drapákov na manipuláciu s klestom a poťažobnými zvyškami si možno ľahko vybrať ten najvhodnejší pre Vašu prácu:

Nakladače sypkých hmôt – pôdne lopaty

Pokiaľ hľadáte zariadenie, s ktorým budete ľahko a efektívne nakladať sypké materiály, sme schopní Vám ponúknuť hneď niekoľko druhov. V našej ponuke máme klasické pôdne lopaty, ktoré rovnako ako drapák pripojíte k rotátoru, alebo iba vkladacie lyžice, ktoré sú určené pre guľatinové drapáky FARMA a pomocou ktorých ľahko vytvoríte z drapáka na guľatinu pôdnu lopatu:

Drapáky na kamene, seno a hnoj a ďalšie

Ak Vám ani drapáky na guľatinu, raždie, ani pôdne lopaty a vkladacie lyžice nestačia a potrebujete viac, táto kategória je presne pre Vás. Sme schopní ponúknuť drapáky na nakladanie s inými, ďalšími druhmi materiálov:

Drapáky na kamene

Drapáky a kliešte na prácu a manipuláciu s kameňmi, balvanmi a prípadne ďalšími materiálmi. Vhodné sú tiež na triedenie a demolácie. Do tejto kategórie patria tieto drapáky: drapák na kamene JPJ, drapák na kamene Tizmar séria BSG, Tizmar séria BOA, Tizmar séria BOS 12A

Drapáky na seno a hnoj

Drapáky, lopaty a nakladače pre nakladanie a manipuláciu so senom, trávou, hnojom a ďalšími podobnými materiálmi. Do tejto kategórie patria tieto drapáky: drapák na hnoj JPJdrapák na seno JPJ

Špeciálna a tiež posledná kategória drapákov je kategória Polypové drapáky, ktoré sú odolné a výrobne dokonalé a sú určené pre profesionálne prevádzky, do ktorých patrí polypový drapák Tizmar séria PT, a tiež kategória Samosvorné kliešte určené najmä pre prácu s drevom, ktoré sú ideálnym pracovným pomocníkom v kombinácii predovšetkým s rôznymi mechanickými alebo hydraulickými navijakmi.

Ostatné pracovné príslušenstvo

Drapáky, kliešte, pôdne lopaty a nakladače sme si už v tomto článku predstavili, avšak nemusíte sa pri svojej práci obmedzovať iba na predchádzajúce spomínané príslušenstvo. V našej ponuke máme aj ďalšie veľmi praktické druhy príslušenstva, ako napríklad: pôdne vrtáky určené na vŕtanie do ľahších nezhutnených pôd alebo niekoľko typov manipulačných hákov.

Štiepacie hlavice

Ako sa už v tomto článku ukázalo, existuje veľké množstvo možností, ako si zostaviť vyvážací vlek, ktorý bude presne zodpovedať Vašim pracovným požiadavkám. Avšak nemusíte sa obmedzovať iba na nakladanie dreva alebo iných materiálov. Existuje možnosť posunúť Vašu prácu ešte o niečo ďalej, a to za pomoci štiepacích a iných hlavíc, s ktorými je možné odrezať kmeň a rovno ho na Vašu vyvážačku naložiť.

V našej ponuke nájdete množstvo typov štiepacích a iných hlavíc. Sú to napríklad:

 • Vahva Jussi – štiepací priemer 120 mm
 • FARMA BC18 – max. stínací priemer 180 mm, max. roztvorenie 660 mm
 • Biojack 110 – max. stínací priemer 120 mm, max. roztvorenie 580 mm
 • Biojack 160 – max. stínací priemer 180 mm, max. roztvorenie 840 mm
 • Biojack 180 – max. stínací priemer 200 mm, max. roztvorenie 775 mm
 • Biojack 230 – max. stínací priemer 250 mm, max. roztvorenie 775 mm
 • Biojack 300 – max. stínací priemer 300 mm, max. roztvorenie 775 mm
 • Biojack 400 Combi – max. stínací priemer čepeľou 300 mm, max. stínací priemer pílou 400 mm
 • Biojack 450 – max. stínací priemer 450 mm, max. roztvorenie 840 mm
 • Naarva E24 – max. štiepací priemer 24 cm
 • Naarva S23 – max. stínací priemer23 cm, funkcie odvetvovania a výrub
 • Naarva S23C – max. stínací priemer 30 cm, funkcie odvetvovania a výrub
 • Naarva S25 – max. stínací priemer 25 cm, funkcie odvetvovania a výrub
 • Naarva EF28 – max. stínací priemer 28 cm, max. roztvorenie 83 cm
 • Tapio 160 – max. stínací priemer 25 cm, funkcie odvetvovania a výrub
 • Tapio 350 – max. stínací priemer 35 cm, funkcie odvetvovania a výrub
 • Tapio 400 – max. stínací priemer 45 cm, funkcie odvetvovania a výrub

Pokiaľ vlastníte nielen vyvážačku dreva, ale aj stavebný stroj a potrebujete ho osadiť štiepacou hlavicou, môžeme Vám ponúknuť aj hlavice určené pre stavebné stroje/bagre – naša ponuka je široká, stačí si len vybrať!

Ovládanie hydraulickej ruky a ďalšie príslušenstvo – uľahčenie práce

Teraz už máme vybraný podvozok vyvážacieho vleku, k nemu vhodnú hydraulickú ruku a príslušenstvo, ktoré nám pomôže dobre a efektívne pracovať.

Existuje ale niečo, čo Vám ešte viac prácu s vyvážačkou osadenou hydraulickou rukou uľahčí – hydraulické ovládanie a rozvádzače.

V našej ponuke nájdete množstvo typov ovládačov a hydraulických rozvádzačov, určených pre rôzne typy a značky hydraulických rúk. Sme schopní Vám ponúknuť napríklad:

Ostatné príslušenstvo hydraulickej ruky

Okrem veľkých pomocníkov v podobe hdraulických a elektrických rozvádzačov pre hydraulické ruky, existuje aj množstvo ďalších iných druhov príslušenstva na uľahčenie Vašej práce, ako sú napríklad podporné nohy pre hydraulické ruky, tlmič pohybov hydraulickej ruky, pracovné svetlo alebo hydraulické navijaky FARMA RW600 a RW1300 a navijak Vahva Jussi pre hydraulické rukyVJ 320/400 a VJ420/500 

Najmenšie vyvážačky dreva

Nie ste si stále istí, či ísť do obstarania veľkej vyvážačky za traktor alebo menšieho vleku za štvorkolku a premýšľate, či by Vám pre prácu v lese a všade inde, kde potrebujete, nestačila nejaká kompaktná vyvážačka? Možno máme riešenie, ktoré by pre Vás mohlo byť kompromisom, a to v podobe najmenších vyvážacích vozíkov a prívesov za štvorkolky.

Tieto vozíky, ako sme už spomínali, sú určené predovšetkým pre ATV štvorkolky a dali by sa zaradiť medzi veľmi malé vyvážačky. Nie je potrebné sa však zľaknúť ich veľkosti, svojou všestranosťou použitia, kompaktnými rozmermi, odolnosťou a kvalitou ich kolies a ďalšími pozitívnymi vlastnosťami sa dokážu umiestniť na stupňoch víťazov aj popri hociktorých plnohodnotných vyvážačkách dreva, a stávajú sa čím ďalej populárnejšie aj medzi našimi zákazníkmi.

Ak ste súkromník obhospodarujúci menšiu časť lesa či iného pozemku alebo si iba chcete uľahčiť prácu okolo domu, je táto časť článku presne pre Vás.

V našej ponuke nájdete značné množstvo prívesov za štvorkolky, od najmenších vozíkov s plastovou korbou a ľahkými kolesami, ktoré neničia trávnik, pre prácu predovšetkým na záhrade, v sade a inde, cez stredne veľké a odolné jednonápravové prívesy, až po dvojnápravové prívesy, ktoré sú takzvane „najväčší z najmenších“, avšak zastanú svoju prácu viac ako dobre.

Jedni z našich najpopulárnejších prívesov sú prívesy: Drevár, ktorý je aj svojím vzhľadom v podstate bežný podvozok vyvážačky dreva, je roztiahnuteľný, takže na ňom je možné prepravovať aj guľatinu s dĺžkou 4 m, a rovnako ako u ďalej spomínaných prívesov ho možno kombinovať s obrovským množstvom príslušenstva, čím môžete naozaj dosiahnuť vytvorenie plnohodnotnej  kompaktnej vyvážačky. Ďalej je to príves Robotník, ktorý má úplne rovnaký podvozok ako vyššie spomínaný príves Drevár, iba má navyše ešte veľmi priestrannú korbu. Za týmito prvými dvoma vyvážačkami stojí aj tretí typ – príves Profi Robotník, ktorý má ako príves Robotník rovnaký podvozok ako je pri prívese Drevár, má tiež rovnakú priestrannú korbu ako príves Robotník, ale navyše má ešte praktické sklápacie rameno s manuálnym navijakom, a príves Lovec, ktorý je špeciálny tým, že má zadné zvýšené čelo a miesto sklápacieho ramena, ako má príves Profi Robotník, má otočné kladkové nakladacie rameno s manuálnym navijakom, vďaka ktorému môžete ako sklápať korbu prívesu, tak aj nakladať, čo práve potrebujete.

Ku všetkým našim prívesom nájdete v našej ponuke aj množstvo náhradných dielov a voliteľného príslušenstva, ako sú napríklad nadstavby na prívesy, oporné kolieska a nohy, rôzne druhy osvetlenia, množstvo navijakov a ramienalebo napríklad samosvorné kliešte na drevo. Ponuka je skutočne široká a je z čoho vyberať!

Nakladacie rameno pre prívesy za štvorkolky

Príslušenstvo vyvážacieho vleku

Keď už máme zostavenú vyvážačku dreva podľa našich požiadaviek, vrátane aj prípadného príslušenstva pre hydraulickú ruku, o ktorom sme sa zmieňovali už vyššie, alebo sme sa rozhodli ísť cestou najmenších vyvážačiek za štvorkolky, prečo si náš vlek ešte viac „nevytuniť“? V našej ponuke nájdete nemalé množstvo príslušenstva pre podvozky vyvážacích vlekov.

Kolesá a náboje

Nielen ak si staviate vlastný vyvážací vlek, ale pokiaľ si potrebujete tiež upraviť vyvážačku podľa Vašich predstáv alebo potrebujete náhradné diely či už k vyvážačke alebo k prívesu za štvorkolku, máme v našej ponuke napríklad rôzne typy kolies a nábojov kolies. Pre menšie vyvážačky alebo vozíky za štvorkolky ponúkame kolesá rôznych veľkostí a typov:

Tiež s nábojmi kolies môžete vytvoriť vyvážací vlek alebo príves s rôznymi nosnosťami. Napríklad ak pri stavbe vyvážacieho vleku použijete 4 náboje JPJ1600 (viac nižšie), dostanete vyvážačku s nosnosťou 4 x 1600 – vlastná hmotnosť vyvážačky = nosnosť cca 5 ton alebo dokonca aj trochu viac. Pre kolesá spomínané vyššie ponúkame náboje rôznych nosností:

kola a náboje na vyvážečku

Pohony kolies

Keď už sme si v tomto článku objasnili aj možnosti kolies a nábojov vhodných na zostavenie vlastnej vyvážačky, prečo si jazdu v teréne ešte viac neuľahčiť, a to pomocou pohonov kolies. Aby bola práca a jazda s vyvážačkami dreva efektívna, musia si tieto vleky zachovať svoju pohyblivosť aj za drsných podmienok av rôznych terénoch, a tiež vyžadujú dostatočnú ťažnú silu na udržanie konštantnej rýchlosti a dobrej výkonnosti. K tomuto všetkému Vám môžu dopomôcť pohony kolies od svetoznámych značiek, a my ich máme aj v našej ponuke:

 • Pohon kolies 4WD – jedná sa o 4WD pohon kolies predovšetkým ako príslušenstvo pre vyvážacie vleky Vahva Jussi
 • Pohony kolies Black Bruin – v našej ponuke pomerne najnovšie nájdete špeciálne a výkonné pohony od fínskeho výrobcu Black Bruin, ktorý sa preslávil najmä unikátnym a patentovaným typom radiálneho piestového hydraulického motora, ktorý je používaný v ich výrobkoch. Pre pohon vyvážacích vlekov môžeme odporučiť tieto typy pohonovBlack Bruin: B200BBBBC alebo Kompletný systém pohonov pre vyvážačky.

Ostatné príslušenstvo pre podvozky vyvážacích vlekov

Keď už sme pri tom „vytunení“ si Vašej vyvážačky, je nutné spomenúť aj praktické príslušenstvo pre podvozok vleku. V našej ponuke nájdete napríklad: Držiak motora a ovládanie na oj, Hydraulicky sklopnú korbu Vahva Jussi, rôzne druhy predĺženia ložnej plochy ako pre vleky Vahva Jussi, tak pre vleky FARMA, zvýšenie klaníc, náhradné klanice pre vleky Vahva Jussi i FARMA, predĺženie podvozku, vaňu na raždie, ktorú možno jednoducho pripevniť priamo na podvozok vyvážacieho vleku, alebo nájazdovú brzdu a né rôzne druhy bŕzd, a mnoho iného.

Ako sme si teda v tomto článku ukázali, existuje mnoho rôznych možností a riešení, ako si zostaviť vyvážačku dreva, ktorá bude presne vyhovovať Vám a Vašim potrebám či možnostiam. Teraz je to už len na Vás, ako si Vašu vyvážačku zostavíte. Myslíme si, že je naozaj z čoho vyberať!


Pokiaľ máte akékoľvek otázky, alebo potrebujete pomôcť vymyslieť a zostaviť Vašu vyvážačku, neváhajte sa na nás obrátiť, radi Vám poradíme a spoločne vyberieme najlepšie riešenie pre Vás a Vaše potreby!

Viac informácií sa dozviete na www.jpjforest.sk alebo na tel.: +420 773 202 321 alebo +420 773 984 518. Môžete nás tiež kontaktovať priamo cez kontaktný formulár nižšie alebo cez e-mail, ktorý nájdete v sekcii Kontakty.

JPJ  Forest, s.r.o., Stará Paka – Ústí 78, 50791, okres Jičín, Královéhradecký kraj, Česká Republika
Predvedenie strojov: Po – Pi, 7:00 – 11:30 a 12:30 – 16:00, www.jpjforest.sk

Kam pokračovať v čítaní

Produkt pridaný do košíka.
Používame súbory cookies!
Aby naša webová stránka fungovala tak, ako má, používame súbory cookies, ktoré spracúvame v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov. Viac informácií o používaní súborov cookies nájdete tu.